شتاب‌دهنده سیب سبز سلامت

شتاب‌دهنده برتر کشور در سال 1402

از سوی معاونت علمی و فناوری و اقتصاد و دانش بنیان ریاست جمهوری

شتابدهنده‌ها، بیشترین نقش را در فعال‌تر کردن بخش خصوصی در اکوسیستم فناوری دارند.

گردهمایی دو روزه شتاب‌دهنده‌های منتخب ایران با هدف شبکه‌سازی و اشــتراک دانــش و تجربــه و اطلاع از آخرین حمایت‌ها و امکانــات نهادهــای دولتــی از جملـه معاونت علمی، فنـاوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاسـت جمهوری در تاریخ 18 دی ماه در تهران برگزار شد.

سیب سبز سلامت، به عنوان شتابدهنده برتر کشور در سال 1402 انتخاب و معرفی شد!

مطالعه کامل خبر

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، بررسی دستورالعمل شتابدهنده ها، بررسی سیاست‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در این حوزه، اعمال روال جدید ارزیابی، انتقال تجربیات موفق شتابدهنده‌ها، توسعه همکاری‎ها و شبکه سازی و آموزش و یادگیری از جمله اهداف برگزاری این رویداد  است.

در روز اول ایـن رویـداد (دوشنبه 18 دی ماه) که به همت دفتر ساماندهی و توسعه زیرساخت‌های فناوری و نوآوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در حال برگزاری است ضمن معرفی آسانسوری هر یک از شتابدهنده‌ها، محمدجواد صدری مهر، دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهوری در ساماندهی و توسعه زیرساخت‌های فناوری و نوآوری در خصوص برنامه‌ها و حمایت‌های دفتر توسعه زیرساخت سخنرانی کرد. 

صدری مهر با اشاره به اینکه این گردهمایی به شبکه‌سازی میان شتابنده‌ها کمک می‌کند، افزود: طی این رویدادشتابدهنده ها از آخرین حمایت ها و امکانات نهادهای دولتی از جمله معاونت علمی و فناوری و صندوق نــوآوری و شکوفایی مطلع می شوند و مقدمات ایجاد فرصتهای گسترده تر برای شتابدهنده‌ها فراهـم می‌شود تا برنامه ها و استارتاپ های خود را به مراحل بالاتری ارتقا دهند که در نتیجه، برای جامعه ارزش افزوده ایجاد می کند.
وی خاطرنشان کرد با توجه به اهمیت شتابدهنده ها، حمایت از آنها باید به عنوان یک اولویت ملی در نظر گرفته شود.

صدری مهر ضمن با بیان اینکه توسعه زیر ساخت زیست بوم فناوری و نوآوری از موضوعات اولویت دار معاونت علمی در همه دوره ها است، اضافه کرد: امروزه به برکت کوشش‌های انجام شده اکوسیستم نوآوری کشور دارای بخش های مختلفی است و در دوره جدید معاونت علمی سعی شده است تا فعالیت این اکوسیستم توسعه یابد؛ حال در صورتی که بخواهیم اکوسیستم فعال فناوری داشته باشیم، تنها راه ما ارتقاء بخش های خصوصی است و در این راستای مهم‌ترین نقش را در این قسمت شتابدهنده ها بازی می‌کنند.

دستیار معاون علمی رییس جمهور با اشاره به اینکه در دوره قبل معاونت علمی و فناوری، مجوز فعالیت برای زیرساخت زیست بوم نوآوری اعطا می‌شد، اما اکنون این موضوع وجود ندارد بلکه گواهی صلاحیت به این شتابدهنده ارائه می‌شود و بر اساس آن از سوی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری حمایت می‌شوند، اظهار داشت: شتابدهنده‌های نوآوری در حال بهره‌برداری در صورت صلاحیت متقاضی و با امتیاز کسب شده در شاخص‌های ارزیابی، در قالب سطح ۱ و ۲ مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

مدت اعتبار گواهی صلاحیت صادر شده دو ساله است و تمدید آن بر اساس امتیاز ارزیابی سالانه آنها خواهد بود.

وی در پایان گردهمایی دو روزه شتاب‌دهنده‌های منتخب ایران را نقطه شروعی برای شبکه سازی های موثر میان شتابدهنده ها عنوان و ابراز امیدواری کرد که این رویداد ادامه دار باشد و بتوانیم برای جامعه تاثیر گذار باشیم.

گردهمایی شتاب‌دهنده‌های منتخب ایران با برگزاری پنل‌هـای گفت‌وگـو و شبکه‌سـازی تا عصر امروز ادامه یافت.

روز سه شنبه در روز دوم نمایندگانـی از معاونت علمـی و فنـاوری ریاسـت جمهـوری و صنـدوق نـوآوری و شـکوفایی در خصوص آخریـن تحـولات و حمایت‌هـای مصـوب شـده، سخنرانی می‌کنند.

سیب سبز سلامت، برترین شتابدهنده کشور در سال 1402
این خبر را به اشتراک بگذارید!
تمایل به اخذ مشاوره بیشتر دارید؟؟
با ما تماس بگیرید!
تماس مستقیم

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید