آموزش IMED

تجهیزات و ملزومات پزشکی نقش مهمی در سلامت و ایمنی جامعه ایفا می کنند. بنابراین این کالاها بایستی توسط افراد حقیقی و حقوقی صاحب صلاحیت تهیه و به بازار عرضه گردند. جهت تاسیس یک شرکت تجهیزات پزشکی، اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح ضروری است. برای صدور مجوز فعالیت شرکت مراحل زیر بایستی توسط مدیر انجام شود:

  1. ثبت نام در سامانه تیتک (تیتک شرکت و مسئول فنی)
  2. عضویت و ثبت نام در سامانه imed  ( به سایت www.imed.ir  مراجعه کرده و از قسمت "سامانه های تجهیزات پزشکی" آیکون مربوط به "عضویت" را انتخاب کرده و اطلاعات لازم را وارد می کنیم و درخواست ثبت شرکت می دهیم

با وارد نمودن اطلاعات بالا، سیستم به ما یک نام کاربری و کلمه عبور می دهد. سپس در سامانه imed  آیکون ثبت تجهیزات پزشکی(سامانه جدید) باز می کنیم و نام کاربری و کلمه ی عبور را وارد می کنیم. دراین مرحله صفحه ای باز می شود که اطلاعات مدیرعامل و آدرس شرکت را  (به لاتین )وارد میکنیم تا آیمد شرکت تکمیل شود و امکان استعلام از خارج از کشور نیز برای شرکت فراهم شود.

تمامی شرکت های تجهیزات پزشکی شامل  تولیدکنند ها، واردکننده ها، توزیع کننده ها و حتی شرکت های خدمات ثالث نیاز به ثبت شرکت و گرفتن مجوز تجهیزات پزشکی از سمت اداره کل دارند تا بتوانند فعالیت خود را آغاز کنند.

بنا به دلایل بالا همه شرکت ها ابتدا در سامانه تیتک و بعد از آن در سامانه ایمد باید عضو شوند که بنده در این مقاله با جزئیات بیشتری و همچنین به طور مختصر نحوه ثبت محصول را شرح می دهم :

  1. در وحله اول پس از وارد شدن در سامانه  imed.irاز گزینه« ثبت تجهیزات پزشکی جدید» وارد سامانه می شویم.
  2. در مرحله دوم با نام کاربری و رمز عبوری که توسط سامانه دریافت کرده ایم وارد پرتال شرکت می شویم.
  3. پس از طی کردن مراحل فوق باید شرکت به عنوان تولیدکننده تایید شود و به شرکتهای تولیدی اضافه گردد.نامه افزودن به تولیدکنندگان ( روی سربرگ شرکت با مهروامضا) به همراه گواهی ثبتی یا آگهی تغییرات  به اداره کل تجهیزات پزشکی ایمیل میکنیم(Letter@imed.ir) ، بعد 2  الی 3 روز شرکت به عنوان تولیدکننده تایید شده و میتوانیم ثبت محصول را انجام دهیم.
  4. جهت ثبت محصول از قسمت ثبت وسیله ی پزشکی ،تولیدی،ثبت موافقت اصولی محصول را انجام داده و فایل موافقت اصولی را بارگزاری میکنیم( روی سربرگ شرکت با مهروامضا).
  5. سپس طبق کد UMDNS درختواره محصول را ثبت و مراحل ثبت محصول را انجام داده و مدارک مورد نیاز را بارگزاری میکنیم تا IRC محصول صادر گردد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در سامانه ایمد باید دقیق و کامل باشد و پس از آن در کوتاه ترین زمان ممکن موافقت اصولی و پس از آن پروانه ساخت در اختیار شرکت ها قرار خواهد گرفت.

برای ثبت شرکت در سامانه ایمد به در دسترس بودن این مدارک نیاز مندیم:

 

 

مدارک مدیرعامل:

1.         شناسنامه

2.         کارت ملی

3.         عکس پرسنلی

4.         پایان خدمت یا معافیت

5.         گواهی امضا

6.         شماره موبایل

7.         آدرس ایمیل

8.         آدرس و شماره تماس و کدپستی محل سکونت مدیر عامل

مدارک شرکت:

1.         گواهی ثبت

2.         روزنامه رسمی

3.         اساسنامه

4.         آگهی تاسیس

5.         آخرین تغییرات

6.         آدرس و شماره تماس و کدپستی خط تولید

7.            اجاره نامه یا سند مالکیت شرکت

۵
از ۵
۸ مشارکت کننده
​همچنین ببینید:
ایمانی گفت:
راهنمایی در مورد imed
فاطمه تردیدی گفت:
سلام خسته نباشید اطلاعات کاربری(ایمیل به صورت اشتباه وارد شد)جهت اصلاح اطلاعات کاربری به کمک شما نیاز دارم با تشکر